Консультація учнів

Зупинимо БУЛІНГ!
9квітня2020р.
Як сказати "НІ"
1. Просто "НІ". Впевнено кажіть "Ні".
2. Повторюйте. Повторіть неодноразово: "Ні, ні, ні!"
3. Ідіть геть. Якщо  хтось продовжує чинити на Вас тиск, скажіть: "Ні, мені потрібно йти".
4. Пожартуйте у відповідь.
5. 3найдіть причину. "Ні, я не буду цього робити, тому що..."
6. "Кращий захист це напад". Якщо на Вас чинить тиск якась особа, спробуйте напасти на неї, запитуйте, запитуйте, запитуйте: "А чого ти до мене пристав? Навіщо це тобі? Що я тобі такого зробив? Чому це так важливо для тебе? Чому це я повинен тебе слухати?"
7. Залучіть союзника. Зверніться до товаришами до людини, яка поруч: "Слухай, ну поясни йому, що я не буду",  "Подивіться на нього, він пропонує мені..." "Ну скажи ж йому, що я не по цій справі", "Люди, ви тільки послухайте, що він мені пропо­нує..."
8. Зверніться до авториmemy якоїсь людини чи видання. "Знаєш, я хочу бути схожим на..., а він не палить", "Я читала в журналі, що...", "Мені сказали друзі..."
9. Посилайтеся на стан здоров'я, сімейний стан, стать тощо. "Ти знаєш, я сьогодні не дуже добре почуваюся", "Ні, я ж не одружений(на), "Ні, я цього не робитиму, бо ж я дівчина(хлопець)".
10. Застосовуйте погрозу. "Ні, якщо наполягатимеш, то я скажу(закричу, подзвоню, напишу...)".

Дата: 08.04.20р.
5 ВПРАВ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ УВАГИ
Однією з найбільших проблем при підготовці до ЗНО є не стільки великий обсяг інформації, яку треба запам’ятати, а те, що себе майже неможливо змусити сконцентруватись на цій інформації. На щастя, увагу, як і будь-яку іншу властивість нашого мозку, можна тренувати. Ми підібрали 5 простих щоденних вправ, які покращать вашу увагу! 😉
💨 1. Уважно дихаємо.
Сядьте в зручну позу на підлозі або на стільці. Спина пряма, руки лежать спокійно, очі прикриті. Внутрішньо зверніть увагу на своє дихання. Дихайте глибоко і уважно стежте за кожним вдихом і видихом. Не занурюйтесь у жодну думку, що лізтиме в голову. Завжди повертайте увагу до вдиху і видиху. Стежте за тим, як повітря проникає через дихальні шляхи в ваші легені, повільно наповнює і розширює їх. А потім, після паузи, так само повільно покидає, проходячи в зворотному напрямку.
Це хороша вправа не лише для підвищення зосередженості, а й для оперативного усунення зайвого хвилювання, наприклад, перед екзаменом, ЗНО, важливою зустріччю, побаченням.
Час виконання 3-5 хвилин. З кожним разом збільшуйте час на виконання.
 2. Вправа «Лінія».
На чистому аркуші паперу за допомогою олівця чи ручки, дуже повільно і плавно, ведете лінію і зосереджує всі думки і увагу тільки на ній. Як тільки зловили себе на відволіканні — робите маленький пік наверх, як на кардіограмі, і продовжуєте. За підсумками неважко підрахувати кількість відволікань. Хороший рівень концентрації, якщо за три хвилини немає жодного піку.
💻 3. Секундна стрілка.
Поставте годинник перед собою під час будь-якої цікавої програми/серіалу. Протягом 2-х хвилин утримуйте увагу тільки на секундній стрілці, не відволікаючись на те, що відбувається на екрані.
👞 4. Прості дії.
Спробуйте привчити себе робити якісь дії з найбільш можливою концентрацією уваги. Наприклад, зав'язувати шнурки, мити посуд, або навіть переставляти ноги при ходьбі не на автоматі, а так, ніби робите щось складне.
👀 5. Симультанне запам’ятовування.
«Симультанне» означає «миттєве»: за одну мить, за один короткий спалах світла наш мозок здатний сприйняти (побачити, зрозуміти, обробити) величезний обсяг інформації. І цього можна досягнути через тренування.
Киньте секундний погляд на яскраво освітлену сторінку з метою побачити і запам’ятати якомога більший обсяг інформації. Тренуйтеся і порівнюйте результати подальших спроб.
Успіхів у тренуванні уваги! 🏆

  Дата: 3 квітня 2020р.
Важливе у підготовці учнів до ДПА та ЗНО. 
Психологічні підказки випускникам навчальних закладів.                  
  •   Кожен день варто виконувати спеціальні вправи, які допоможуть зняти емоційну напругу і втому. В день складання іспиту або зовнішнього тестування такі вже звичні вправи допоможуть швидко побороти хвилювання.
  •     Позбутися хвилювання у перші хвилини допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
  • Запорукою підтримання інтелектуальної форми є гарна фізична форма, тому займайся фізкультурою. Ось короткий комплекс, який допоможе протягом хвилини відновити працездатність і створити робочий настрій. Кожна вправа виконується протягом 8-10 секунд.
  •  Обертайте очима, намагаючись якомога більше побачити навколо себе. Шість разів за годинниковою стрілкою, шість разів – проти, і очі швидко „зкинуть” втому.
  • Сядьте прямо, покладіть руки на потилицю. Зробивши глибокий вдих, якомога міцніше притисніть голову до долонь і відпустіть.
  •  Продовжуючи сидіти прямо, візьміться руками за сидіння стільця і підніміть плечі якомога вище. Затримайтесь на декілька секунд і опустіть плечі.
  • Поставте лікті на стіл, покладіть підборіддя на долоні, глибоко вдихніть і, зберігаючи шию прямою, міцно притисніть підборіддя до долонь.
  • Сидячи за столом, притисніть витягнуті руки одну до одної.
  • Сидячи на стільці, піднімайте поперемінно прямі ноги з витягнутими пальцями.
  • Перш, ніж починати роботу, треба усвідомити, що саме ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визначити порядок роботи.
  •  Плануючи графік роботи, пам'ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20—30 хв. після початку роботи. Найскладніші завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші – наприкінці. Проте, якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.
  •  Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок – 1,5-2 год. сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству.
  • Першу годину можна працювати без перерви, а далі необхідно робити 5-10-хвилинні перерви через кожні 40-50 хв. напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи.
  •  Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся – спробуй повторити через якийсь час.
  • Пам'ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе.
Лекція.
Лекція для дівчаток (січень 2020р.)






Відвідування професійного навчального закладу.

                                      Провели з учнями ознайомчу екскурсію (лютий2020р.) 


  

Відповіли на запитання учнів.


                                     
                                       
                                                     Провели консультування.






Немає коментарів:

Дописати коментар